środa, 1 stycznia 2014

Jest!

I jest. Wyczekiwany. Wymodlony, wyproszony. Witany, opity, przepity. A.D. 2014!!
Rok zaskoczył mnie mgłą. Nie powiem – byłam rozczarowana. Ale wiosna tej zimy najwyraźniej nie może rozpieszczać w ciągu całego świąteczno – noworocznego sezonu, więc odpuściłam sobie fochy i postanowiłam, że napiszę (w końcu), by podzielić się refleksjami na temat noworodka. Fakt, już nie młodego.
Faktem też jest, że każda okazja do imprezy jest dobra, ale myślę, że nie tylko taka motywacja nami kieruje. Nowy Rok zawsze witany jest z (albo przez) nowymi nadziejami i postanowieniami (znów przepełnionymi wiarą i nadzieją w ich realizację. I to chyba jedna z przyczyn, dla których witamy go tak doniośle i głośno dziękując za miniony.
Czym dla mnie jest Nowy 2014? Jest rokiem – 365 dniami wypełnionymi przez 60-minutowe 24-godziny. Jest czasem, który pomimo że ucieka i mija jest nasz, a my jesteśmy jego kreatorami. I to jest chyba najwspanialszy prezent jaki Nowy Rok mógł nam dać – taka niezliczona ilość czasu i wolność w jego gospodarowaniu. Jest kolejną szansą. Szansą na coś nowego, ale też niezwykłego w swej codzienności i prostocie. Bo nie trzeba fajerwerków,odległych krain z malowniczymi wybrzeżami i górami, by przeżyć coś niezwykłego i zachłysnąć się codziennością. Jest postanowieniem, a w zasadzie postanowieniami, które chcę zrealizować. Jest wypełniony ludźmi, których będę spotykać i tymi, których już mam koło siebie.
Ale dość o mnie. Teraz coś ode mnie dla Każdej i Każdego z Was.

Życzę Pisania scenariusza Waszego życia, którego jednym z aktów będzie ten zatytułowany „Rok 2014”. Niech obfituje w sceny, które będą Wasze. Piszcie go szczęściem wybierając w wolności to co ma być dla Was dobre, jeśli nie od razu to w przyszłości, pamiętając przy tym, że Wasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiej osoby. Niech towarzyszami będą Ci, którzy są Wam bliscy i których kochacie. Muzyka niech będzie pisana Waszymi nutami szczęścia, którego kształt i definicję stworzycie sami. Odnajdujcie siebie w tym co robicie i cieszcie się tym. Bądźcie dobrymi ludźmi. Uśmiechajcie się dużo i wykorzystajcie ten 214 rok. Wyciśnijcie owoce i zróbcie dobry sok! Na zdrowie! :))

Tego popołudnia dedykuję Wam tę piosenkę: http://www.youtube.com/watch?v=6PQG5cKN2HQ , warto!

Iza

3 komentarze:

 1. Nowy rok = nowe wyzwania :-)
  Warto stawiać sobie cele i je realizować więc ja życzę spelnienia wszystkich oraz mega radości.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Rok 2014 będzie przebojowy!

  Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 3. Nowe wyzwania w przebojowym 2014 roku. O tak.. :))
  pozdrawiam! :))

  OdpowiedzUsuń